Fenomen Thermomix – dlaczego i jaki wybrać?

Thermomix jest wszechstronnym urządzeniem kuchennym, ponieważ zapewnia wiele funkcji jednocześnie. Normalnie potrzeba różnych sprzętów, by zapewnić możliwość gotowania, mieszania, krojenia, gotowania na parze, itd. Thermomix robi to wszystko i jeszcze więcej w zależności od modelu. Ma bowiem element grzejny, profesjonalną wagę i wbudowany silnik do wolnego i szybkiego mieszania lub miksowania, dzięki czemu proces przygotowywania posiłków przebiega w możliwie najkrótrzym czasie.

Thermomix – modele

Thermomix został stworzony przez firmę Vorwerk. Na rynku dostępnych jest kilka modeli oraz cała masa podróbek innych firm. Najłatwiej dostępne i najchętniej wybierane są modele TM5, TM31 oraz TM21. Model TM21 został wprowadzony na rynek w 1996 roku, natomiast model TM31 pochodzi z 2004 roku.

kobieta przygotowuje potrawę

Najnowsza wersja, którą najlepiej wybierać ze względu na największe wsparcie techniczne, została wypuszczona w 2019 roku – Thermomix model TM6. Ta wersja wyróżnia się nowatorskimi funkcjami, których brak w poprzednich modelach. Tym samym warto poznać najważniejsze funkcje urządzenia Thermomix w wersji 6. Ma możliwość automatycznego blokowania, dzięki czemu otwieranie i zamykanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Posiada także wbudowany system zabezpieczający przed przegrzaniem silnika. Poza tym, ma kolorowy wyświetlacz i spory ekran dotykowy, a dzięki połączeniu z Internetem możemy uzyskiwać bazę nowych przepisów. Thermomix TM6 ma także możliwość automatycznego zapisu ustawień czasu i temperatury, dzięki czemu nie musimy pilnować naszego jedzenia – posiłki nie rozgotują się ani nie przypalą, dzięki utrzymywaniu stałej temperatury i określeniu czasu zapewniając doskonały posiłek.

matka z córką robią ciastka

Thermomix – cena i gdzie kupić

Thermomix jest obecnie bardzo popularny, co wpływa na jego większą dostępność. Możemy go zamówić przez Internet (chociażby na stronie producenta) albo zakupić w większości sklepów z AGD. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ten rodzaj sprzętu kuchennego nie należy do tanich w przypadku podróbek, a oryginalny jest znacznie droższy. Najnowszy model TM6 dostępny jest w cenie od 5 700 zł i wzwyż. Jednak w skład zestawu wchodzi przystawka Varoma, koszyczek, motylek, kopystka, instrukcja obsługi oraz książka kucharska „Kulinarne ABC”, dodatek Cook-Key i nośnik przepisów.

mężczyzna w kuchni przygotowuje potrawę

Czy warto kupić Thermomix?

Warto, zarówno w przypadku osób spędzających dużo czasu w kuchni, jak i totalnych amatorów. Thermomix pozwala oszczędzić sporo czasu, gdyż wiele czynności wykona za nas. Może ona mieć wbudowane nawet 12 funkcji jednocześnie – funkcja gotowania, podgrzewania, blendowania, ubijania, krojenia, mixowania. Dzięki temu z jego pomocą jesteśmy w stanie przygotować jednocześnie obiad, ciasto, czy stworzyć zdrowe smoothie. Sprawdzi się również w przygotowania domowej pizzy. Thermomix prowadzi Cię krok po kroku przez proces gotowania i pokazuje, jakiego akcesorium (miarki, kosza lub podstawy do gotowania na parze) użyć, aby zakryć otwór w pokrywie naczynia miksującego podczas gotowania dzięki czemu proces przygotowania potrawy skraca się do minimum.

pizza

Thermomix zapewnia wygodę. Pomoże przygotowywać posiłki znacznie łatwiej i szybciej, a baza przepisów pozwoli na odkrywanie zupełnie nowych smaków. To sposób na codzienne żywienie, jak i wystawny posiłek na imprezę czy rodzinny obiad na szczególną okazję. Wystarczy, że dodamy składniki, a większość roboty zrobi za nas robot kuchenny. W dodatku bazę przepisów możemy modyfikować i uzupełniać o nowe. To także świetna sprawa dla osób na dietach i z konkretnymi nawykami żywieniowymi. Thermomix – pyszne dania w twojej kuchni.

Mimo że Thermomix jest stosunkowo drogim urządzeniem, warto zainwestować, jeśli planujesz go regularnie używać. W przeciwnym wypadku stanie się kolejnym gadżetem kuchennym.

Grafiki:

Photo by mashable.com
Photo by Andrea Piacquadio
Photo by cottonbro
Photo by Katerina Holmes
Photo by Kampus Production

Related Articles

1 KOMENTARZ

  1. Thermomix jest popularnym urządzeniem kuchennym, które zdobyło dużą popularność ze względu na swoje wszechstronne możliwości i wygodę użytkowania. Jego funkcje, takie jak gotowanie, blendowanie, mieszanie, mielenie, ważenie i inne, pozwalają na przyrządzanie wielu potraw w jednym urządzeniu, co może być bardzo pomocne dla osób, które lubią gotować i chcą oszczędzać czas i miejsce w kuchni.

    Z jednej strony, Thermomix jest uważany za bardzo praktyczne i użyteczne urządzenie, które pozwala na łatwe i szybkie przygotowywanie posiłków. Z drugiej strony, niektórzy uważają, że jest on zbyt drogi w porównaniu z innymi urządzeniami kuchennymi o podobnych funkcjach.

    Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że Thermomix może być bardzo przydatnym narzędziem dla osób, które lubią gotować i chcą oszczędzać czas w kuchni, ale ważne jest, aby dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami i ocenić, czy jest to wartościowy wydatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles