spot_img

Jak dbać o włosy? 4 porady, dzięki którym Twoje włosy będą piękne!

Piękne, zdrowe i długie włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Niestety nie każda może się cieszyć takimi włosami – niektóre panie mają bardzo problematyczne kosmyki, a inne po prostu nie wiedzą, jak dbać o włosy. Odpowiednia dbałość to najlepsza droga do tego, aby móc cieszyć się wyjątkowo pięknymi włosami. Od czego zacząć? Sprawdź nasze porady! 

Określ porowatość swoich włosów

Decyzja zapadła – zamierzasz odpowiednio zadbać o swoje włosy. To bardzo dobra informacja. Na samym początku warto zacząć od czegoś prostego – określenie porowatości włosów. Włosy mogą być niskoporowate średnioporowate, a także wysokoporowate. Jak rozpoznać porowatość włosów? Wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi informacjami:

  • włosy niskoporowate – są to zazwyczaj proste, śliskie i wyjątkowo gładkie włosy. Ciężko cokolwiek z nimi zrobić, ponieważ są oporne na jakąkolwiek stylizację czy koloryzację.
  • włosy średnioporowate – najczęściej są to suche włosy falowane lub kręcone. Łatwo możemy je stylizować, a ponadto szybko się puszą – lecz nie tak bardzo jak włosy wysokoporowate,
  • włosy wysokoporowate – najbardziej wymagające z tych wszystkich rodzajów. Zazwyczaj włosy wysokoporowate mają panie, które często prostują/kręcą/suszą włosy. Poza tym ten rodzaj porowatości ma to do siebie, że włosy bardzo szybko się puszą i uszkadzają. Najczęściej właśnie ten rodzaj porowatości mają posiadaczki kręconych włosów.

 Ustalenie porowatości włosów jest niezbędne, ponieważ tylko dzięki temu dowiesz się, jakie kosmetyki są najlepsze dla Twoich włosów.

Jak prawidłowo dbać o włosy
Jak prawidłowo dbać o włosy

Zamień mocny szampon na łagodny

 Zdecydowana większość szamponów, które możemy kupić w każdym markecie posiada w składzie mocne substancje myjące, które mają negatywny wpływ na skórę włosów. Wystarczy, że teraz sięgniesz po swój produkt do mycia włosów i poszukasz w składzie takiego składnika jak Sodium Laureth Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate – gwarantujemy, że znajdziesz go w swoim szamponie. Jeśli chcesz mieć piękne włosy, to od razu powinnaś z niego zrezygnować i wybrać się do dobrej drogerii, by zakupić szampon, w którego składzie znajdują się łagodne składniki takie jak np. Cocamidopropyl Betaine, czy też Coco-Glucoside. Co więcej, ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się mycie włosów odżywką!

Używaj odżywek do pielęgnacji włosów

Każdego dnia dbasz o swoją skórę, nakładając krem nawilżający, dlaczego więc zapominasz o właściwej pielęgnacji włosów? Twoje włosy i skóra głowy również potrzebują nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Używanie odżywek do włosów to podstawa – to właśnie dzięki nim Twoje włosy mogą być przyjemne w dotyku miękkie i niepoplątane. Dlatego też należy używać odżywek przy każdym myciu.

Warto też pamiętać o tym, aby od razu ich nie zmywać z włosów – należy odczekać przynajmniej kilka minut, aby odżywka do włosów miała czas zadziałać.

Pamiętaj o regularnych peelingach skóry głowy

Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniają kobiety, podczas dbania o włosy, jest brak peelingu skóry głowy. Należy wiedzieć, że to od skalpu zależy, w jakim stanie są Twoje włosy, dlatego, gdy go zaniedbasz, to nie masz co liczyć na to, że będziesz mieć piękne i zdrowe włosy. Peeling głowy trzeba wykonywać po to, aby pozbyć się wszelkich pozostałości kosmetyków. Ma on także za zadanie złuszczenie martwego naskórka, a także dotlenienie cebulek. Jak więc widzisz – peeling skóry głowy jest niezbędny! Wykonuj go regularnie, a na pewno będziesz mogła cieszyć się sporą objętością włosów, a poza tym Twoje włosy będą dłużej świeże!

Grafiki:
Photo by Tim Mossholder from Pexels
Photo by Julia Volk from Pexels

Related Articles

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest Articles