Jak radzić sobie ze stresem?

Stres towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. W pracy, czyli w miejscu, w którym często gonią nas terminy, jak i domu, gdzie często czekają na nas różne problemy. Mimo że krótkotrwały stres nie jest niczym złym i nie powinien wpływać negatywnie na nasz organizm, to jednak, gdy trwa zbyt długo, to mogą pojawić się uciążliwe skutki tego stanu. Jak radzić sobie ze stresem na co dzień? Sprawdź! 

Aktywność fizyczna na radzenie sobie ze stresem

Masz stresującą pracę? A może Twoja firma pracuje obecnie nad ważnym projektem, który musi być gotowy za kilka dni? Tak czy inaczej – na pewno ciągle się stresujesz. To zła oznaka, dlatego musisz jak najszybciej coś z tym zrobić. Jednym z lepszych rozwiązań na redukcję stresu jest aktywność fizyczna. Znajdź przynajmniej kilkanaście minut w ciągu dnia, aby poćwiczyć – porozciągać się, pobiegać czy udać na siłownię. Gwarantujemy, że po takim treningu od razu odczujesz ulgę – cały stres od razu zniknie!

 Z czego to wynika? Powodem jest to, że aktywność fizyczna przyczynia się do uwolnienia endorfin, czyli po prostu hormonów peptydowych. To właśnie one są odpowiedzialne za pobudzanie receptorów opioidowych znajdujących się w mózgu. Pozytywnym tego skutkiem jest pojawienie się przyjemnych uczuć – m.in. poprawa samopoczucia, a także mniejsze napięcie mięśni i zmniejsza ryzyko choroby serca.

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na eliminację stresu, a każdy może wybrać taki sport, jaki najbardziej lubi. Nie przepadasz za bieganiem? Żaden problem! Możesz zdecydować się na rozciąganie czy jazdę na rowerze. Niezależnie od tego, na jaką aktywność fizyczną się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że zaczniesz lepiej radzić sobie ze stresem.

Jak poradzić sobie ze stresem
Jak poradzić sobie ze stresem?

Chcesz poradzić sobie ze stresem? – Zadbaj o siebie!

Na horyzoncie pojawiły się nowe zlecenia, którymi zamierzasz się zająć? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, czy na pewno ich potrzebujesz. Czy dodatkowa praca nie oznacza więcej niepotrzebnego stresu, a także pracy po nocach? Jeśli tak właśnie jest, to być może warto sobie je odpuścić? W końcu trzeba pamiętać, że pieniądze to nie wszystko – zdecydowanie ważniejsze jest dobre samopoczucie, które natomiast przekłada się na to, że nasz organizm jest zdrowy, a ponadto każdego dnia mamy nową energię do pracy. Nie przemęczaj się, ponieważ będzie to skutkowało mniejszą wydajnością w pracy – a to kolejny powód do stresu. Jeśli nie musisz, to odpuść. Zadbaj o swój organizm – nie narażaj go na zbędny stres!

 Człowiek żyje nie tylko pracą i obowiązkami domowymi. W życiu każdego z nas musi znaleźć się również chwila na przyjemności, dzięki której możemy uchronić się przed stresem. Każdy lubi co innego – niektórzy uwielbiają pływać, a inni spędzać czas w czterech ścianach z bliską osobą, czytając ulubione książki i popijając ciepłe herbatki. Niezależnie od tego, co sprawia nam frajdę, powinniśmy to robić jak najczęściej, ponieważ jest to jeden z lepszych sposobów radzenia sobie ze stresem.

Nie bez znaczenia jest również to, jaki prowadzimy tryb życia. Nie powinniśmy sięgać po żadne używki (bowiem one bardzo negatywnie wpływają na organizm człowieka), a ponadto dieta powinna składać się jedynie ze zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Warto tutaj podkreślić, że niemniej ważny jest regularny sen – gdy jesteśmy ciągle niewyspani, to jesteśmy znacznie bardziej narażeni na stres.

Grafiki:
Photo by David Garrison from Pexels
Photo by Kelly Lacy from Pexels

Related Articles

1 KOMENTARZ

  1. Stres to coś, co może być chroniczne lub sporadyczne. Zwykle jest to spowodowane uczuciem przytłoczenia, ale może to być również spowodowane sposobem, w jaki radzisz sobie z codziennymi sytuacjami. Może się wydawać, że w każdej chwili wszystko się wali. Trudno nadążyć z niekończącą się listą zadań. A kiedy w końcu kładziesz się spać, twoje myśli wciąż pędzą z prędkością miliona mil na godzinę, a tym samym trudniej zasnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles