spot_img

Kobieta w podróży – jaki warto wybrać kierunek?

Według statystyk to właśnie kobiety najczęściej decydują się na samotne podróże. Mimo że wielu osobom mogłoby się wydawać, że zwiedzanie nowych zakątków świata solo nie jest niczym fajnym, to jest zupełnie na odwrót! Jedną z najważniejszych zalet samotnych kobiecych podróży jest to, że panie same decydują o wszystkim i mogą poczuć prawdziwą wolność. Jakie są najlepsze kierunki podróży dla kobiet? Sprawdź!

Islandia – idealny wybór na pierwszą kobiecą podróż!

Mówi się, że Islandia jest najbezpieczniejszym krajem na świecie. Nikogo nie powinno więc dziwić, że to właśnie ten kraj jest polecany na pierwszą kobiecą podróż. To doskonały wybór dla tych pań, które chcą czuć się bezpiecznie, a ponadto przeżyć niezapomnianą przygodę życia. Co więcej, warto tutaj dodać, że jest to miejsce bardzo przyjazne weganom.

Jakie atrakcje dla kobiet oferuje Islandia? Zdaniem wielu osób obowiązkowym punktem podróży do tego kraju jest kąpiel w Błękitnej Lagunie. Jest to geotermalne spa, które znajduje się na polu lawowym w Grindavík. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z tego miejsca, aby przekonać się, że to świetna atrakcja – zwłaszcza dla pań. Ciekawą opcją jest też wypatrywanie wielorybów w Akureyri. Kochasz zwierzęta? W takim razie na pewno nie możesz sobie odpuścić tej atrakcji, będąc w Islandii!

Holandia – doskonały wybór na kobiecy urlop.

To kolejny już kraj, który jest znakomitym wyborem na kobiecą podróż. Przede wszystkim jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie – z tego też powodu nie mogło go zabraknąć na tej liście.

Kobiece podróże

Holandia znana jest głównie z przepięknych tulipanów, ale również pysznych serów czy doskonałych holenderskich przysmaków – wafli. Wybierając się do Holandii, na pewno warto udać się do Amsterdamu, ale niemniej interesującymi miastami są Rotterdam, czy Utrecht. Jako ciekawostkę warto tutaj dodać, że to kraj, w którym kobiety mają doskonałe życie – płace obu płci są wyrównane, a ponadto rząd daje wiele różnych benefitów.

Holandia to kraj, w którym możemy liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest muzeum z europejskimi arcydziełami – Rijksmuseum. Z całą pewnością jest to punkt, który powinien znaleźć się na naszej liście miejsc do odwiedzenia w Holandii. Przepięknym miejscem jest też ogród parkowy z wiosennymi tulipanami – Keukenhof. Turyści bardzo często odwiedzają też Dom Anny Frank, czyli muzeum w domu młodej pisarki z II wojny światowej.

Norwegia – wspaniały wybór na biwak.

Jednym z krajów skandynawskich jest Norwegia. Od wielu lat przyciąga ona wielu turystów, a to wszystko dlatego, że znajduje się w niej wiele interesujących atrakcji i zabytków. Jednym z powodów, dla których Norwegia jest znakomitym krajem dla turystów, jest Allemannstretten. Jest to po prostu prawo, które umożliwia dowolne korzystanie z zasobów naturalnych. Turyści mogą rozstawiać namioty i rozbijać obozy w terenach leśnych. Trzeba jednak pamiętać o respektowaniu natury i praw ją chroniących. Kochasz piesze wędrówki, a nocleg w hotelu nie jest dla Ciebie? W takim razie zdecyduj się na podróż do Norwegii!

Norwegia oferuje także mnóstwo ciekawych atrakcji. Wśród nich warto wymienić znany fiord z klifami i wodospadami – Geirangerfjorden, słynną skałę z widokiem na fiordy – Preikestolen oraz popularną formację skalną na klifie – Język trolla. Z całą pewnością warto też zobaczyć Przylądek Północny oraz wodospad Flåmsbana.

Kobieta w podróży w gronie przyjaciół – wspomnienia na całe życie.

Grafiki:
Photo by Elijah O’Donnell from Pexels
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Related Articles

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest Articles