Manicure hybrydowy – najważniejsze zalety paznokci hybrydowych

Masz słabe paznokcie i szukasz sposobu na ich wzmocnienie? W tym przypadku dobrym rozwiązaniem mogą być paznokcie hybrydowe, które wzmacniają płytkę paznokcia. A może natura obdarzyła Cię pięknymi i zdrowymi paznokciami, lecz masz dość malowania ich zwykłym lakierem, który po kilku dniach wygląda już nieatrakcyjnie? Jeśli tak jest, to również powinnaś rozważyć manicure hybrydowe.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Choć mogłoby się wydawać, że manicure hybrydowy polega jedynie na nałożeniu lakieru hybrydowego na paznokcie, to nie do końca tak jest. Zanim przejdziemy do tego kroku, to:

Manicure hybrydowy krok po kroku

W pierwszej kolejności trzeba pozbyć się skórek, jak i również nadać paznokciom ustaloną długość i kształt. Następnie należy delikatnie spiłować płytkę paznokcia, dzięki czemu efekt manicure hybrydowego będzie jeszcze lepszy.

 Kolejny krok to odtłuszczanie, a zaraz po tym przechodzimy do nałożenia bazy, którą następnie trzeba utwardzić w lampie UV. Trwa to bardzo krótko – po wykonaniu tych czynności przechodzimy właściwie do najważniejszego etapu, czyli nałożenia lakieru. Zazwyczaj jest to jedna warstwa, ale w przypadku niektórych kolorów wymagane są dwie. Lakier hybrydowy podobnie jak baza, musi zostać utwardzony w lampie UV. Gdy paznokcie wyglądają już znakomicie, to nakłada się jeszcze nabłyszczacz, dzięki któremu manicure hybrydowy wygląda idealnie.

Manicure hybrydowy

Zalety manicure hybrydowego

Jednym z najważniejszych powodów, dla których kobiety pokochały manicure hybrydowy jest to, że wyróżnia się ono trwałością. Malowanie paznokci zwykłymi lakierami już dawno wyszło z mody! Decydując się na paznokcie hybrydowe, możemy cieszyć się wspaniałymi efektami nawet przez miesiąc – choć oczywiście jest to uzależnione od tempa wzrostu paznokci. Poza tym nie musimy się obawiać, że coś złego się z nimi stanie podczas wykonywania codziennych obowiązków takich jak np. mycie naczyń – pod warunkiem, że zostaną one wykonane przez odpowiednią osobę.

 Kolejną dużą zaletą lakieru hybrydowego jest to, że daje one to, czego często nie możemy uzyskać, malując paznokcie zwykłym lakierem. Paznokcie są wyjątkowo błyszczące, nie ma żadnych nierówności, a to wszystko przekłada się na to, że paznokcie prezentują się olśniewająco. Nie mniej ważne jest to, że wykonać manicure hybrydowy możemy także samodzielnie w domu – choć, jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, to będziemy musieli zakupić niezbędny sprzęt do stylizacji paznokci, aczkolwiek wydane pieniądze szybko do nas wrócą.

Lakier hybrydowy – trwałość i oszczędność czasu

Manicure hybrydowy to naturalność sama w sobie. Jeszcze niedawno wiele osób było przekonanych, że lakiery hybrydowe wyglądają sztucznie. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ jeśli hybryda jest prawidłowa zrobiona, to ciężko stwierdzić, czy są to paznokcie pomalowane zwyczajnym lakierem, czy hybrydowym. Warto też tutaj dodać, że decydując się na paznokcie hybrydowe, możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, a to szczególnie ważne w obecnych czasach.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, warto robić manicure hybrydowy, jeśli chcemy, aby nasze paznokcie prezentowały się wyjątkowo pięknie. Mimo że hybrydy mają wiele zalet, to jednak znajdzie się też kilka wad. Jedną z nich może być czas wykonywania – zazwyczaj trzeba poświęcić minimum godzinę czasu, aby wykonać manicure hybrydowy. Sporym minusem mogą być też uszkodzenia, które powoduje hybryda – lecz jest to problem, który występuje tylko wtedy, gdy wykonujemy paznokcie u nieodpowiedniej osoby.

Grafiki:
Photo by Valeria Boltneva from Pexels
Photo by Brigitte Tohm from Pexels

Related Articles

2 KOMENTARZE

  1. Paznokcie hybrydowe to połączenie akrylu i paznokci naturalnych. Akryl nakłada się na górną część paznokcia, natomiast naturalne paznokcie są widoczne na dole. To sprawia, że są świetnym kompromisem dla tych, którzy chcą mieć długie paznokcie, ale nie chcą akrylu na swoich naturalnych. Najważniejszą zaletą jest to, że dbasz o zdrowie swoich naturalnych paznokci, nie nakładając wszędzie akrylu, dzięki czemu manicure trwa dłużej niż w przypadku tradycyjnych akryli.

    • Tak masz rację. Paznokcie hybrydowe to połączenie paznokci akrylowych oraz naturalnych. Akryl nakłada się na górną część paznokcia, natomiast naturalne paznokcie są widoczne na dole. To sprawia, że są doskonałym kompromisem dla tych, którzy chcą długich paznokci, ale nie chcą akrylu na swoich naturalnych paznokciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -spot_img

Latest Articles